33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

19-12-2019

У Рівненській юстиції обговорили зміни, внесені в Закон України «Про запобігання корупції»


Нагадаємо, що 18 жовтня цього року набрав чинності Закон України від 02.10.2019 № 140-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», яким, зокрема, вносяться деякі зміни до Закону України «Про запобігання корупції».
Під час семінару, головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції обласної юстиції Віктор Жижчук, розповів про основні зміни:

- Розширено коло суб’єктів декларування.Відтепер до суб’єктів електронного декларування належать Керівник Офісу Президента України, Перший заступник та заступник Керівника Офісу Президента України, помічники суддів, а також особи, які займають посади патронатної служби, визначені Законом України “Про державну службу”, крім осіб, які виконують свої обов’язки на громадських засадах.

- Розширено коло близьких осіб та членів сім'ї декларантів.Відтепер термін «близькі особи» в Законі застосовується до племінника і племінниці, а також до батька та матері дружини (чоловіка) сина (дочки). Тобто, до переліку близьких осіб, які були зазначені у чинному Законі, наразі додається: двоюрідний брат, двоюрідна сестра, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки) (тобто свати).. Також у новій редакції викладено поняття «близькі особи».
- Нововведення щодо питань фінансового контролю. Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

Разом з тим, працівники юстиції у ході заходу обговорили порядок заповнення декларації при звільненні. Тож, при звільненні за ініціативою працівника суб’єкт декларування має подати декларацію у день фактичного звільнення. Якщо звільнення відбувається за ініціативою роботодавця, така декларація подається суб’єктом декларування протягом 20 днів з моменту, коли працівника було звільнено.