33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

04-12-2019

Рівненська юстиція долучилася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»


Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня відзначається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, студентам Рівненський інститут Київського університету права НАН України провели панельну дискусію з протидії домашньому насильству, сьогодні, 4 грудня. Участь у заході взяли працівники Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини Національної поліції України та сімейні радниці.
У форматі діалогу майбутнім правникам розповіли:
- що таке домашнє насильство
- практика функціонування на території Рівненської області інституту сімейних радників
- статистика Національної поліції стосовно зареєстрованих випадків домашнього насильства на території області.
Що таке домашнє насилля, що робити у разі насилля у сімї, який захист гарантовано постраждалим, розповіла на початку зустрічі очільниця Рівненської юстиції Оксана Сальчук. Також вона роз’яснила, на яку допомогу можна розраховувати жертвам домашнього насильства та як її отримати. Адже, для постраждалих передбачена безоплатна правова допомога, психологічна підтримка та соціальні послуги, тимчасовий притулок, - зауважила Оксана Сальчук.
Щодня доводиться зустрічатися з людьми, що страждають від домашнього насильства сімейним радницям Ліана Диновська та Любов Романюк. Сімейні радники безкоштовно допомагають тим, хто опинився у скрутному становищі: починаючи від юридичної консультації до повного супроводу постраждалих у вирішенні проблемних питань та повної соціалізації. Сімейні радниці, вже рік працюють у нашому регіоні і визнані найкращими в Україні. Під час свого виступу Ліана Діновська та Любов Романюк розповіли з власного досвіду практику вирішення проблемних ситуацій людей, що стали жертвами домашнього насильства та звернулися до них за допомогою. Зазвичай усім вдалося допомогти, зазначають сімейні радниці. Проте є ситуації, вирішення яких триває і досі.
В свою чергу представниця Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Інна Березовська озвучила студентам кількісні показники випадків домашнього насильства зафіксовані працівниками поліції в районах Рівненської області. Відтак найбільше від домашнього насильства потерпають мешканці Рівного. Представниця поліції нагадала студентам в яких випадках слід звертатися до поліції і як діяти, якщо ти став жертвою домашнього насильства.
Памятайте, домашнє насильства - злочин, а не любов!
Працюємо для вас!