33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

24-10-2019

На Рівненщині зростає кількість батьків, які отримують свідоцтво про народження дитини у пологових відділеннях


Видача свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологових будинках, залишається однією з найпопулярніших послуг органів ДРАЦС. Відтак з початку 2019 року в Рівненській області батьки 4290 немовлят скористалися цим сервісом, що складає 78% від загальної кількості зареєстрованих народжень (5509 актових записів). Нагадуємо, що батьки зобов’язані зареєструвати народження дитини не пізніше 1 місяця від дня народження немовляти за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.
Інформація про заклади охорони здоров’я, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини, розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції https://minjust.gov.ua.
В свою чергу зареєструвати місце проживання новонародженої дитини необхідно протягом 3 місяців з дня державної реєстрації її народження. Дитина віком до 10 років може бути зареєстрована за адресою лише одного з батьків. При цьому, згода власника або інших осіб, які проживають на цій житлової площі, не потрібна.
За бажанням батьків документи можуть бути подані органам ДРАЦС під час проведення державної реєстрації народження дитини. Інформуємо, що з початку року працівники відділів ДРАЦС Рівненщини прийняли 2042 заяви щодо реєстрації місця проживання дитини.
В разі виникнення додаткових питань звертайтесь до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні можна отримати юридичну консультацію та правовий захист.