33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

08-10-2019

Оксана Сальчук: «Порядність і справедливість – основне у професії юриста»


Щороку 8 жовтня в Україні юристи відзначають своє професійне свято. Наше повсякденне  життя неможливо уявити без допомоги адвокатів, юридичних консультантів, нотаріусів.  Простому громадянину все складніше орієнтуватися в сучасному законодавстві. Саме тоді на допомогу приходять юристи.  Напередодні Дня юриста, начальниця Головного управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук розповідає про основні пріоритети у своїй щоденній роботі та ділиться секретами успіху.

Професія юриста усвідомлений вибір  ще з раннього дитинства

До вибору професії мене підштовхнув телесеріал. У 90-х роках його транслював один із  центральних телеканалів. Головною героїнею  серіалу була адвокатесса. Вона була впевненою, красивою і професіоналом своєї справи. Це і був мій телевізійний приклад для наслідування. Про свій вибір, зроблений ще в дитинстві, жодного разу не пошкодувала.

Трудова діяльність розпочалася з відділу державної реєстрації актів цивільного стану Рівненського міського управління юстиції

Закінчивши у 2002 році Рівненський державний аграрний технікум за спеціальністю «правознавство»  працювала спеціалістом І категорії відділу реєстрації актів цивільного стану Рівненського міського управління юстиції. Базової підготовки було достатньо до того часу, проте у 2006 році  вирішила вступити на навчання до Київського університету права НАН України.  Тоді  вже до досвіду роботи і  здобутих знань додався диплом про вищу освіту. У 2016 році почала працювати керівницею відділу юридичного забезпечення Регіонального сервісного центру МВС у Рівненській області, а  з серпня  2018 року  очолюю Головне територіальне управління юстиції у Рівненській області. Навчання – це зажди рух, тому наразі продовжую вчитися. У 2019 році вирішила навчатися в Національній академії державного управління при Президентові України.

 Робота юриста відрізняється від інших спеціальностей

 Юрист, де б він не працював повинен  знати багато галузей права: трудове, господарське, цивільне, корпоративне,  кримінальне. Ця професія вимагає постійного навчання та удосконалення своїх знань.  Аби бути в курсі всіх змін, доводиться багато читати,  аналізувати, узагальнювати, консультуватися з колегами. Постійно поповнювати багаж своїх знань. Вважаю, що через навчання юрист розвивається і як професіонал, і як людина.

Найголовніші якості юриста

Найголовніше - у юриста має бути загострене почуття справедливості. А також порядність, відповідальність  та професіоналізм. До речі, від порядності залежить успішність і репутація юриста. Особливо ставлення до людей, адже кожна людина, яка звертається за допомогою до юриста заслуговує на увагу та повагу до себе. Тоді усі особисті якості юриста є лакмусовим папірцем та перевіркою на порядність.

Успішні проекти  Рівненської юстиції 

Правопросвітницька робота, є однією з важливих складових повсякденного життя команди Рівненської юстиції. Щодня працівники зустрічаються з цікавими людьми, дослухаються до їх проблем, намагаємося допомогти та вказати правильний шлях. Наприклад цього року команда успішно реалізувала 1700 заходів для мешканців Рівненщини. Загалом охоплено майже 1100 тис громадян. Для нас особливо важливим є те, щоб кожна людина мала можливість отримати правову допомогу.

З моменту запровадження Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я Маю Право!» на території Рівненської області реалізовується декілька успішних ініціатив. Серед них проект з учасниками сімейного клубу «Пузата мама Рівне». Клуб створений у Рівному з метою популяризації  материнства, батьківства та сімейних цінностей. Працівники обласної юстиції впродовж усіхсезонів працюють з учасниками. Ми даємо чіткі і зрозумілі поради, як діяти громадянину, якщо його права порушують. Щоденною працею і роз’яснювальною роботою ми доводимо, що держава може бути партнером і, найважливіше показуємо рівність перед законом кожного українця. Майбутні мами повинні знати як правильно реалізувати свої права у народженні дитини, оформленні документів, а також скористатися допомогою при народженні дитини. Захист прав і інтересів дитини має стати найвищою цінністю в українському суспільстві.

У юриста обов’язково має бути час на сім`ю та дозвілля
Роботи завжди вистачає, особливо коли потрібно весь час стежити за виконанням міністерських доручень, спрямовувати  і організовувати колектив, дбати про матеріальне та технічне забезпечення Управління. Проте  обов’язково має бути час на особисте життя та сім`ю.

Що  означає справжній відпочинок

Подорожі – єдина річ, купуючи яку стаєш багатшим.  По справжньому відчуваєш відпочинок, коли повністю змінюєш середовища і переключаєш свою свідомість. Найяскравіші враження залишаються після подорожей.  Тоді і з’являється відчуття, що ти повністю перезавантажився. Якщо відпочинок активний, з відвідуванням цікавих і визначних місць, тоді лишаються спогади. Сповідую у житті принцип « Колекціонуй не речі, а хороші враження і емоції.» Що роблю і вчу цьому інших.

Улюблені щоденні звички, які поліпшують моє життя

 1. Дякувати всім і за все – це найперша моя звичка. Можна зробити це добрим словом, посмішкою, виявленою увагою чи засвідчивши свою повагу і підтримку. Головне, щоб людина відчувала, що їй вдячні. Дякувати – це так просто

2. Цілувати кохану людину. Щоранку перед виходом на роботу цілую чоловіка. Таким чином ділюся з ним позитивним настроєм, зарядом бадьорості і своєю любов’ю на увесь день. Сім’я для мене – найважливіша у житті. А тому я впевнена, що ніколи не можна розлучатися з коханими у поганому настрої. Навіть ненадовго.

3.Спілкуватися з друзями та рідними. Щодня телефоную до мами, сина, чоловіка. Незважаючи на насичений робочий графік, наради, зустрічі, правопросвітницькі заходи, завжди знаходжу хвилинку, щоб зателефонувати рідним і поцікавитися їхніми справами. Неймовірна радість для мене – чути рідні голоси.

4.Займатися спортом. Не уявляю дня без фізичних навантажень. Зазвичай відвідую тренажерну залу. Як кажуть, у здоровому тілі – здоровий дух. Переконана в цьому з власного досвіду.

5.Бути щасливим саме сьогодні. Просто живу: тут і тепер. І намагаюся знайти щастя навіть у дрібницях.