33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

11-09-2019

Юрисконсульти та працівники юстиції вивчали основи медіації і зміни в українському правописі


11 вересня в Головному територіальному управління юстиції у Рівненській області відбувся постійно діючий семінар для юрисконсультів органів державної влади, установ та організацій.
Під час здобуття нових знань присутні дізналися, що таке медіація та перспективи її розвитку в Україні. Представниця громадської організації «Центр медіації та діалогу» Альона Полюхович розповіла присутнім про сучасний спосіб врегулювання конфлікту. Нагадаємо, що медіація є одним із найпопулярніших альтернативних способів врегулювання спорів (конфліктів) у розвинених країнах світу. Він передбачає залучення посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації, проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб сторони самостійно змогли обрати той варіант рішення який задовольнить інтереси і потреби обох учасників спору.
В свою чергу зі змінами в українському правописі слухачів познайомила доцент Рівненського державного гуманітарного університету, кандидат педагогічних наук Леся Златів. Вона розповіла про вживання наголосів в українській мові, правильну вимову шиплячих і голосних, та як уникнути російських кальок. Насамкінець викладачка наголосила, що вільне володіння державною українською мовою ( вимова і правопис) залежить від щоденної копіткої праці щодо її очищення.
Продовжуємо удосконалювати свої знання!