33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

05-09-2019

Важливо! Внесено зміни до нормативних актів, що регулюють здійснення представництва України під час розгляду справ у Європейському суді з прав людини


Постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 709 внесено зміни до нормативних актів, що регулюють здійснення представництва України під час розгляду справ у Європейському суді з прав людини.
Вищезазначеною постановою викладено у новій редакції Порядок забезпечення представництва України під час розгляду справ уЄвропейському суді з прав людини та внесено зміни до Положення про Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.
У порівнянні з попередньою редакцією згаданих нормативних актів, внесені зміни деталізують питання дружнього врегулювання спору.
Зокрема, визначено, що Уповноважена особа на підставі рішення міжвідомчої робочої групи підписує угоду/декларацію, у разі коли сума за угодою про дружнє врегулювання спору або односторонньою декларацією не перевищує 5000 євро.
Якщо сума відшкодування за угодою про дружнє врегулювання спору або односторонньою декларацією перевищує 5000 євро, згоду на підписання угоди/декларації на затверджених міжвідомчою робочою групою умовах надає Кабінет Міністрів України шляхом видання відповідного розпорядження.