33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

04-09-2019

Цифра дня: з 19 січня по 3 вересня судами було розглянуто вже 197 справ про булінг


Із них в 93 справах було винесено рішення про накладення стягнення:
✔️ в 7 випадках – попередження, яке не перебачено в санкції статті
✔️ у 8 випадках – громадські роботи
✔️ в 1 випадку – зобов‘язання публічно вибачитись
✔️ в 77 випадках – штраф
✔️ 47 справ відправлено на доопрацювання до органів поліції
✔️43 справи було закрито за відсутністю складу правопорушення або у зв’язку зі спливом строку позовної давності
✔️у 14 справах суд обмежився усним зауваженням.

За весь час було винесено 4 рішення апеляційного суду: 3 з них залишили чинними постанови суду першої інстанції про накладення стягнення, а 1 – скасувало рішення суду першої інстанції.

В 11 справах однією зі сторін були вчителі:
✔️ у 8 справах вчителі виступали кривдниками, однак 4 з них були закриті (суд встановив відсутність складу правопорушення в діях вчителів), 3 відправлено на доопрацювання до органів поліції, в 1 справі вчителя звільнили від відповідальності, обмежившись усним зауваженням. 
✔️ у 3 справах вчителів було визнано потерпілими особами, у 2 справах їх кривдники були оштрафовані, 1 справа була закрита в зв’язку зі спливом строку притягнення до відповідальності.

20 травня в м. Сторожинець Чернівецької області до відповідальності була притягнута директорка Сторожинецького НВК за неповідомлення працівників поліції про факти вчинення булінгу учня школи, яку вона очолює. На неї було накладено штраф в розмірі 850 грн.

Крім того, за вказаний період часу було прийнято 11 рішень з приводу кібербулінгу - цькування, яке вчинялося в соціальних мережах (найчастіше Інстаграм) та месенджерах (Вайбер, Телеграм).