33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

19-08-2019

Доступ до рішень Європейського суду з прав людини українською мовою


Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року № 3477-IV передбачено доступ до рішень Європейського суду з прав людини (Глава 2 Закону).

З метою виконання заходів загального характеру Міністерством юстиції України здійснюється переклад рішень Європейського суду у справах проти України українською мовою, а також забезпечується опублікування повних текстів рішень Європейського суду в офіційному друкованому щотижневому виданні «Офіційний вісник України» та їх розміщення на офіційному сайті Міністерства юстиції України.

Стислі виклади Рішень Європейського суду також друкуються у виданні – газеті «Урядовий кур'єр». Зокрема, стаття 4 Закону України зазначає, що протягом десяти днів від дня одержання повідомлення про набуття Рішенням статусу остаточного орган представництва готує та надсилає для опублікування в газеті "Урядовий кур'єр" стислий виклад Рішення українською мовою. Газета "Урядовий кур'єр" публікує стислий виклад Рішення протягом семи днів від дня його одержання.

Звертаємо увагу, що на сайті Міністерства юстиції українською мовою розміщуються переклади рішень Європейського суду, винесені щодо України. З текстами перекладів можна ознайомитись на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України у рубриці «Напрями діяльності» підрубрики «Захист інтересів держави в Європейському суді», перейшовши за посиланням 
https://minjust.gov.ua/cat_9329
Переклади рішень розміщуються за статтями, порушення яких констатував Європейський суд, а також за алфавітом. У цій рубриці за статтями Конвенції та за алфавітом опубліковані і стислі виклади рішень Європейського суду.