33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

15-08-2019

Працівників Рівненського СІЗО ознайомили із кампаніями проєкту "Я МАЮ ПРАВО!" та практикою Європейського суду з прав людини


Сьогодні, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Наталія Яцюк, завідувач сектору з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Ірина Довженко спільно з директором Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Аллою Негрей провели зустріч з персоналом Державної установи «Рівненський слідчий ізолятор».

Присутнім розповіли про #СімейніРадники#ВиїзДитиниЗаКордон#ДомашнєНасильствоСтоп та ознайомили з практикою Європейського суду з прав людини щодо порушень статті 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Водночас обговорювалися питання порушень прав осіб, які перебувають в місцях попереднього ув’язнення в контексті рішень Європейського суду.

Крім того, звернули увагу на висновки Європейського суду щодо насильства в сім’ї, яке розглядається Європейським судом як порушення права на життя (стаття 2 Конвенції), права бути вільним від нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження (стаття 3 Конвенції), права бути вільним від дискримінації (стаття 14 Конвенції), права на повагу до приватного і сімейного життя (стаття 8 Конвенції).

Переглянувши фільм про Європейський суд з прав людини, учасники заходу дізналися як працює Європейський суд та які питання розглядаються Європейським судом відповідно до норм Конвенції у світлі сучасності.

Також поспілкувалися із засудженими з господарського обслуговування Рівненського слідчого ізолятора та розповсюдили інформаційні матеріали Міністерства юстиції України серед слухачів.