33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

13-05-2019

Рівненська юстиція долучилася до загальноміського свята «Всі разом - за сім’ю!»


Працівники юстиції взяли участь у ході на захист прав дітей та сімей, а також працювали у консультативному наметі на майдані Незалежності поряд з іншими святковими локаціями.

Масштабне сімейне свято стало гарною нагодою поспілкуватися із батьками. Їм, зокрема, розповіли про ініціативи та кампанії Мін'юсту, спрямовані на захист прав жінок та дітей від домашнього насильства #СтопНасильство, про право кожної дитини на належне утримання, безпечне середовище та якісну освіту, а також відповідальність батьків перед малечею в рамках проекту #ВідповідальнеБатьківство. Зазначивши, як нараховуються аліменти на дитину, а також наголошуючи на відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів, яке передбачають новації #ЧужихДітейНеБуває.

Разом з тим працівники юстиції розповідали й про заохочення для тих батьків, які своєчасно та справно виконують свій батьківський обов’язок. Особливо зацікавила батьків можливість отримання податкової знижки на розвиток дитини. Адже тепер її можна отримати на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти. Також повідомили про нову урядову ініціативу «Муніципальна няня» та проект «Є-Малятко», який передбачає отримання 9 послуг за 1 заявою.

Поки батьки брали участь у правовпросвітницьких бесідах та отримували правові консультації, малеча розважалась у імпровізованому арт-центрі. Діти розмальовували гіпсові фігурки та розмальовки.

Почесним гостем та учасником сімейного фестивалю стала й заступник Міністра юстиції Іванна Смачило. Вона разом із сімейними радницями Ліаною Диновською та Любов’ю Романюк закликали людей не бути байдужими до тих сімей, які потребують допомоги.

- Чудово, що в місті відбуваються такі події, які нас об’єднують. Ми бачимо, наскільки люди стають толерантнішими одне до одного. Наскільки вони небайдужі до проблем тих сімей, які потребують підтримки і допомоги. Багато містян готові долучатися до ініціатив Мін'юсту щодо захисту прав жінок та дітей. Це свідчить про те, що багатьом людям цінне почуття любові і обов’язку до своїх близьких людей, - зазначила Іванна Смачило.

Фестиваль «Всі разом - за сім’ю!» мав і благодійну мету. Разом із благодійним фондом “Скарбниця Надії” тут проводили благодійну акцію щодо збору коштів на купівлю веносканера для Рівненської обласної дитячої лікарні.