33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

15-03-2019

Рівненським вагітним розповіли про #ВідповідальнеБатьківство


Про новітні сервіси Мін’юсту та #ВідповідальнеБатьківство говорили працівники юстиції та системи безоплатної правової допомоги із майбутніми матусями. На правопросвітницький семінар до Рівненської юстиції завітали учасниці сімейного проекту Пузата мама_Рівне-2019».

– Сьогодні в Україні реалізується чудова ініціатива уряду – #ВідповідальнеБатьківство, спрямоване на те, щоб українські діти стали більш захищеними, а батьки – відповідальними. Приємно, що майбутні матусі справді відповідально ставляться і дійсно готуються до появи на світ їхніх діток, цікавляться новаціями, які можуть стати корисними і необхідними для родини. А таких нововведень вистачає і ми радо про них розповідаємо, – зазначила начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук.

Вже найближчим часом питання отримання у пологовому свідоцтва про народження дитини та реєстрація її місця проживання стане актуальним для майбутніх мам. То ж вагітним розповіли про сервіс Мін’юсту, покликаний зробити більш легким і зручним для молодих батьків період після пологів. Адже отримати перші документи малюка можна відразу у пологовому. Відтак мами та татусі час, який раніше витрачали на черги та бюрократичну тяганину, можуть присвятити турботі про новонародженого і спілкуванню з ним.

Також Оксана Сальчук детальніше розповіла про податкову знижку на розвиток дитини, яку можна отримати на оплату навчання дитини у дитячих садочках, гуртках, секціях, школах; ініціативи #МуніципальнаНяня (відшкодування витрат на няню для дитини до 3 років) та #ЧужихДітейНеБуває (права дитини на аліменти).

Крім того, майбутніх матусь цікавили оформлення листка непрацездатності, допомога для жінок-підприємців, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами. Відповіді на ці питання надали надали заступник директора Рівненський місцевий центр з надання БВПД Ольга Мельник та адвокат, яка співпрацює з центром, Ганна Лазарчук.

І нагадуємо, що з будь-яких питань щодо ініціативи #ВідповідальнеБатьківство можна телефонувати до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. А в центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги можна отримати юридичну консультацію та правовий захист.