33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

15-03-2019

Правові консультації громадянам надавали у Корнині та Здолбунові


На Рівненщині продовжують функціонувати мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги. 14 березня правові консультації отримали жителі Корнинської сільської об’єднаної територіальної громади.

Під час інформативної та конструктивної зустрічі представники Корнинської ОТГ дізнались про основні напрямки реалізації нової правопросвітницької кампанії  Міністерства юстиції України «Я маю право голосу!».

Зокрема, перший заступник начальника Рівненської юстиції Наталія Яцюк розповіла присутнім про особливості участі у виборах виборців, які перебувають не за місцем виборчої адреси; про можливість проголосувати вдома тим, хто не має змоги відвідати виборчу дільницю та про участь у виборах внутрішньо переміщених осіб.

У ході змістовної розмови надані консультації та роз’яснення щодо порядку спадкування майна та реєстрації права власності на нього, порядку відшкодування та примусового стягнення боргів за кредитними зобов’язаннями, можливих способів відчуження майна на користь третіх осіб, порядок отримання субсидій тощо.

Разом з тим директор Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Алла Негрей наголосила присутнім як уберегтися від домашнього насильства та куди можна звернутися за допомогою. З відповідною інформацією охочі отримали тематичні буклети та інформери.

В свою чергу про сучасні послуги, які надаються відділами ДРАЦС, про пілотні проекти Міністерства юстиції України «Шлюб за добу» та видача свідоцтва про народження дитини у пологових відділеннях та загалом про переваги в отриманні он-лайн послуг у сфері державної реєстрації – зазначила Неля Ковальова, заступник начальника ГТУ юстиції у Рівненській області.

Того ж дня, представники Рівненської юстиції разом з працівниками Департаменту соціального захисту населення  Рівненської ОДА та Регіонального місцевого ЦБПД побували в КЗ «Здолбунівський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів». З метою надання адресної  безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення громадяни, які перебувають на утримання в закладі отримали фахові правові консультації.

Нагадуємо, що працівники Головного територіального управління юстиції в Рівненській області, Рівненського місцевого та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області виїжджають у райони для надання громадянам юридичної допомоги на місцях. Такі виїзди відбуваються в рамках роботи антирейдерського аграрного штабу, а також в рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Інформацію щодо роботи мобільних точок доступу у березні можна отримати за посиланням - https://rivnejust.gov.ua/news/2019/02/20/u-zdolbunivskomu-rajoni-pracyuvatime-mobilna-tochk/