33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

13-03-2019

У "Правовому просторі" говорили про алгоритм дій виборця


Підвищити рівень обізнаності молоді щодо їхніх виборчих прав, механізмів їх реалізації та захисту – з такою метою відбулась сьогодні зустріч із студентами Рівненського коледжу Національного університету біоресурсів та природокористування України. Захід організували Рівненська юстиція та Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека в рамках спільного проекту «Правовий простір».

Під час діалогу зі студентами в.о начальника відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Лариса Данилюк розповіла молоді прості алгоритми дій виборця до, під час та після виборів. Вона, зокрема, зазначила, як перевірити себе в Реєстрі виборців та які документи потрібні для внесення (зміни) інформації в реєстр, як тимчасово змінити місце голосування та скільки часу займає процедура зміни і які документи підтверджують, що місце голосування виборця змінено, як діяти, коли громадяни виявлять порушення під час голосування та чому важливо реагувати на будь-які порушення виборчого процесу.

Крім того, під час зустрічі молодь ознайомили з роботою платформи «Онлайн будинок юстиції». Начальник відділу взаємодії з суб'єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Олена Медведюк озвучила та продемонструвала можливості отримання адміністративних послуг з використанням вказаного сервісу в декілька кліків. Окрему увагу приділила питанню надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та постановки майна на контроль за допомогою послуги «СМС маяк».