33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

12-02-2019

Учням Дубровицького професійного ліцею розповіли про булінг!


На Рівненщині тривають заходи в рамках правопросвітницької кампанії #Стопбулінг. Керівник Дубровицького районного відділу ДРАЦС Рівненської юстиції Інна Протосавицька провела відкритий урок для учнів Державного професійно-технічного навчального закладу "Дубровицький професійний ліцей". Під час зустрічі учням розповіли про найпоширенішу форму цькування серед учнівської молоді - Інтернет-мобінг (кібербулінг). Це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів, інтернету. Будь-які її прояви мають на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства. Дієвою зброєю булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони. Характерно, що кіберцькування популярне серед дітей підліткового періоду ( від 11 до 16 років). 
Аби уберегтися від кібербулінгу Інна Протосавицька запропонувала дітям запам'ятати декілька важливих правил:
1.Навчитись правильній поведінці в соціальних мережах, зокрема, не відповідати на повідомлення від незнайомців. 
2.У разі виникнення проблеми обов'язково поділитись з близькими. 
3.Отримати психологічну допомогу можна звернувшись до Національної дитячої «гарячої лінії» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-111. 
4.Отримати правову допомогу можна зателефонувавши до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103.
5.Діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката системи БПД.
Найдієвіша порада для активних користувачів соціальних мереж - використовуйте інтернет дозовано і за призначенням!