33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

11-02-2019

Як зареєструвати онлайн громадське об'єднання - консультація юстиції


Нині законодавство пропонує декілька способів подання документів для державної реєстрації громадських об’єднань: безпосередня подача або надсилання поштою до Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, подача через центри надання адміністративних послуг та місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги області.
При цьому, статистичні дані Головного територіального управління юстиції у Рівненській області за 2018 рік свідчать, що не всі громадські об’єднання реєструються одразу. Через недоліки у підготовці документів державні реєстратори відповідно до вимог чинного законодавства приймають рішення про зупинення розгляду документів (15 % від загальної кількості поданих документів) або відмову у державній реєстрації (6 % відзагальної кількості поданих документів).
Саме тому, послуга з попереднього перегляду документів для державної реєстрації створення громадських об’єднань знайшла своє відображення в «Он-лайн будинку юстиції».
Нагадуємо, що з лютого 2017 року запроваджено проект Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції», який є доступний для кожного українця і забезпечує отримання послуг без контакту з представниками влади. Послугами, в тому числі, з реєстрації громадського об’єднання з правом юридичної особи, можуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу https://online.minjust.gov.ua/
Для подачі документів щоб провеcти попередню правову експертизу необхідно зайти на портал «Он-лайн будинок юстиції», зареєструватись в особистому кабінеті, прикріпити скан-копії документів, визначених частиною першою статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та подати їх.
За результатами попередньої правової експертизи, заявнику протягом трьох робочих днів направляється повідомлення на вказану ним електронну адресу.
Якщо документи відповідатимуть законодавству, можна одразу подавати їх для державної реєстрації у паперовому вигляді зручним для заявника способом. В іншому випадку документи можна подавати після усунення недоліків.
Не забувайте, що право громадян на об’єднання гарантовано Конституцією України, а громадські організації є невід’ємним атрибутом громадянського суспільства та його значною частиною.