33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

11-02-2019

Працівники Рівненської юстиції та Головного Управління Пенсійного фонду України в Рівненській області обговорили питання практики Європейського суду з прав людини в частині соціальних виплат та відповідальності за булінг


У ході зустрічі Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Наталія Яцюк розповіла про деякі питання застосування Конвенції про права людини та практики Європейського суду щодо соціальних виплат. Зокрема, наголосила на необхідності звернення до національних засобів юридичного захисту перед поданням заяви до Європейського суду.
Серед іншого, Наталія Яцюк нагадала учасникам заходу, що з 19 січня 2019 року вступив в дію Закон України № 2657-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню). Цим Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення України та Закону України “Про освіту”. Зокрема, наголосила, що документом визначається саме поняття "булінг" – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному та сексуальному насильстві проти неповнолітньої особи.
Відтепер за скоєне правопорушення батькам винних, відповідно до ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доведеться сплатити від 850 до 1700 грн (50-100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), а якщо скоєне вдруге або ж групою осіб – штраф сягатиме до 3400 грн (100-200 неоподаткованих мінімумів), або ж від 40 до 60 годин виправних робіт.
Якщо правопорушення вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, їхніх батьків або опікунів каратимуть штрафом до 1700 грн або громадськими роботами на строк до 40 годин. Під санкції підпадають і керівників шкіл, які не повідомлятимуть про випадки булінгу до поліції. Соціологи кажуть, що до 40% українських підлітків потерпає від насильства у школах.
В кінці заходу охочі отримали інформаційні буклети Міністерства юстиції.