33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

08-11-2018

У Рівному з неплатників аліментів стягують більш як 100-тисячні борги


Більш як сто тисяч гривень боргів з виплати аліментів сплачують мешканці Рівного після набрання чинності законів #ЧужихДітейНеБуває.

Наприклад, 108 507 гривень боргу з аліментів сплатив мешканець Рівного на утримання двох своїх малолітніх синів. За словами начальника Рівненського міського відділу ДВС Павла Якобчука, чоловік не платив аліменти з 2005 року.

- Відповідно до Закону державний виконавець виніс щодо боржника постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві полювання та користування зброєю, а також наклав арешт на все майно боржника. Після цього чоловік з'явився на виклик до державного виконавця і повідомив, що сплатить заборгованість з аліментів. Згідно розрахунку на кінець вересня вона вже склала 108 507 гривень. А вже на початку жовтня, згідно із заявою стягувача, чоловік повністю сплатив борг. Також жінка написала заяву про повернення виконавчого листа без виконання, - розповів Павло Якобчук.

120 500 гривень боргу з аліментів за два роки несплати повернув своїй дитині й інший рівнянин. Відповідно до закону державний виконавець Рівненського міського відділу ДВС також виніс щодо нього постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві полювання та користування зброєю. На майно чоловіка був накладений арешт, а також винесено повідомлення про внесення відомостей про неплатника аліментів до Єдиного реєстру боржників. Тож чоловік був змушений погасити заборгованість з аліментів.

Як зазначила начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук, два пакети Законів #ЧужихДітейНеБуває, які вступили в силу 6 лютого та 28 серпня цього року надали виконавцям багато ефективних інструментів впливу на неплатників аліментів. Тож державні виконавці використовуватимуть їх для того, щоб захистити права дітей на належне матеріальне забезпечення.