33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

07-11-2018

Як проставити апостиль на документах, - консультація юстиції


У Рівненській області апостиль проставляється у всіх відділах державної реєстрації актів цивільного стану, які є фронт-офісами. В кожному з таких фронт-офісів можна проставити апостиль на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану (свідоцтва та витяги), на документах виданих чи оформлених нотаріусами (заяви, довіреності, доручення, засвідчені копії, та інше), судові документи (рішення, ухвали, постанови), виписки з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Плата за проставлення апостиля:
• для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн);
• для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).

Від унесення плати звільняються інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставляння апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян. У разі відмови у проставленні апостиля плата за надання послуг не повертається.

Проставлення апостиля або відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів. Строк проставлення апостиля може бути продовжено до 20 робочих днів - у разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у випадках відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності.

З 20 листопада 2015 року в Україні запроваджено електронний сервіс з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

За 9 місяців поточного року відділами державної реєстрації актів цивільного стану Рівненської області було прийнято для проставлення апостиля та видано із апостилем 1 704 документи.

Послуга по оформленню документів для їх подальшого використання в інших державах, зокрема, необхідність в апостилюванні документів, є однією із більш затребуваною послугою серед населення на сьогоднішній день.

Проставлення штампу апостиля – це формальна процедура посвідчення автентичності (справжності) підпису, якості в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідності випадку, автентичності відбитку печатки або штампу, якими скріплений документ.

Ця спрощена процедура легалізації документів можлива для використання у країнах, які приєднались до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаазька конвенція). Приєднання України до Гаазької конвенції відбулося 10.01.2002 , що набуло чинності 22.12.2003. Наразі до Конвенції долучилось 112 держав, зокрема, Австралія, Бельгія, Греція, Ізраїль, Італія, Іспанія, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Словаччина, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Франція, Чорногорія, Швейцарія, Японія та інші.