33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

26-09-2018

Поділ спадщини між спадкоємцями за законом цікавив жителів Малолюбашанської ОТГ


Виїзний прийом громадян відбувся у Малолюбашанській сільській раді у вівторок, 25 вересня. В рамках роботи громадської приймальні головний спеціаліст відділу з питань нотаріату Олена Онофрійчук та приватний нотаріус Костопільського районного нотаріального округу Світлана Семенюк надали правову допомогу жителям сіл Мала Любаша та Борщівка Костопільського району.

Більшість питань, з якими зверталися громадяни стосувалися спадкового права.
– Наприклад, Ганна Іванівна цікавилася порядком посвідчення заповіту щодо частини нерухомого майна. Громадянці роз’яснили, що згідно з статтею 1236 Цивільного кодексу України заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини. Відповідно до статті 1245 Цивільного кодексу України частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах. До числа цих спадкоємців входять також спадкоємці за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом, – розповідає Олена Онофрійчук. – А ось Наталія Олександрівна запитувала про можливість поділу спадщини між спадкоємцями за законом. Громадянці роз’яснили, що згідно з статтею 1267 спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом (якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів), можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

Також, в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» під час консультацій громадянам розповіли про права та механізми їх захисту. Окрім інформування, розповсюдили серед населення інформаційні буклети.

Одночасно, представникам Малолюбашанської об’єднаної територіальної громади роздали інформаційні матеріали та звернули їхню увагу на положення Закону України від 20.10.2014 №1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування». Відповідно до цього Закону органи місцевого самоврядування наділяються повноваженнями щодо оформлення спадкових прав, зокрема щодо видачі свідоцтв про право на спадщину та видачі свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.