33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

24-09-2018

Працівники юстиції зустрілись з батьками дітей, щоб поговорили про протидію булінгу у школі


Як отримати протидіяти булінгу у школі. Про це під час батьківських зборів розповів присутнім батькам начальник Рівненського міського відділу ДВС Павло Якобчук. Правопросвітницька зустріч відбулась в рамках реалізації напрямку #СтопБулінг правопросвітницького проекту Мін'юсту «Я МАЮ ПРАВО!».

Нагадаємо, що якщо Ваша дитина постраждала від булінгу, потрібно зробити наступне.
- Звернутися до класного керівника, а в разі його/її неспроможності владнати ситуацію – до завуча або директора школи. 
- Найкраще написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини. 
- Якщо вчителі та адміністрація не розв’язали проблему – звертайтеся із заявою до поліції.
- Якщо Вам необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України).
- Якщо дитині необхідна психологічна допомога зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116 111.

Звертаємо увагу, що доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки. Пам’ятайте, якщо ваша дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.

Відповідальність за деякі прояви булінгу наступає до досягнення дитиною 18 років.