33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

05-07-2018

Які новації запроваджує другий пакет законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває


У вівторок, 3 липня Верховна Рада прийняла другий пакет законопроектів (до нього входять Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» (№8294 від 19.04.2018), Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» (№8295 від 19.04.2018) та Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (№8296 від 19.04.2018)) в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває. Він посилює відповідальність за несплату аліментів та запроваджує ще жорсткіші засоби стимулювання батьків до їх сплати. 
Про це повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Микола Станіщук під час прес-конференції для рівненських ЗМІ у четвер, 5 липня.

Серед новацій: 
- необхідність для претендентів на керівні державні посади надавати довідку про відсутність боргу та можливість звільнення з держслужби неплатників, які забули про своїх дітей більше, ніж на 12 місяців. Українці, які хочуть увійти до складу Кабінету міністрів, зайняти посади заступників міністра чи посади категорії "А" та "Б", стати прокурором, керівником НАБУ чи членом НАЗК повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців. Якщо заборгованість чиновника перевищить 12 місяців – це буде підставою для звільнення.
- збільшення мінімальної суми виплат на дитину;
- запровадження системи фінансових санкцій для тих батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині більше року – від 20% до 50% від суми боргу;
- запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників;
- збільшення строку суспільно корисних робіт до 460 годин;
- адміністративний арешт до 10 діб для тих, хто ухиляється від суспільно корисних
робіт.
- притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання
суспільно корисних робіт;
- скорочення з 6 до 4 місяців строку заборгованості для використання всіх обмежень
першого закону;
- адміністративна відповідальність за невиконання рішення органу опіки та піклування
щодо спілкування, зустрічей та участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає
окремо;
- адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог посадових
(службових) осіб органу опіки та піклування;
- звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе»-батька або матері у
випадку несплати останніми аліментів понад 3 роки;
- усі обмеження першого пакету застосовуватимуться до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям навіть 3 місяці.

– Завдяки прийнятим законодавчим ініціативам ми зможемо підвищити мінімальний рівень фінансування дітей, які проживають у неповних родинах та ще більш посилимо відповідальність тих батьків, які не платять аліменти, – зазначив Микола Станіщук.