33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

05-07-2018

Новації другого пакету законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває сприятимуть розвитку відповідального батьківства


За словами начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Миколи Станіщука, завдання Мін’юсту – не лише стимулювати неплатників аліментів, а й розвивати інститут відповідального батьківства та допомагати добросовісним батькам. Відтак, важливою складовою другого пакету законопроектів #ЧужихДітейНеБуває є також наступні новації:

- податкові пільги для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов'язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які інші секції.
Зараз батьки мають право на податкову знижку, якщо оплачують навчання в українських ВНЗ та спеціальних технічних закладах. Податкова знижка буде поширена на дошкільну, позашкільну і загальну середню освіту в Україні. Тобто пільги отримають батьки, які записали дитину в приватний садок, музичну школу, спортивну секцію або курси вивчення іноземних мов.
- відміна оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів.

– Завдяки відповідним податковим пільгам діятиме й система мотивації для добросовісних батьків, які виховують, піклуються про своїх дітей, дбають про їхній розвиток, – зазначив Микола Станіщук.

Також законопроекти передбачають допомогу батькам, які доглядають за важкохворими дітьми, зокрема:
- виплату на тяжко хворих дітей, які не визнані в установленому порядку дітьми з інвалідністю, державної допомоги у розмірі прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
- право на відпустку без збереження заробітної плати для того з батьків, хто доглядає за
важкохворою дитиною.
- зарахування до трудового стажу періоду догляду за важкохворою дитиною.