33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

06-06-2018

В Острозькій академії відбувся круглий стіл щодо захисту майнових прав громадян


Охорона та захист майнових прав громадян стали темою зустрічі, яка відбулася у Національному університеті «Острозька академія» у середу, 6 червня. Науковці, викладачі, студенти, нотаріуси зібралися за круглим столом, аби обговорити ініціативи Мін’юсту, спрямовані на захист майнових прав громадян та роль нотаріусів у цьому напрямку.

Із вітальним словом звернувся до присутніх ректор Острозької академії Ігор Пасічник. Він зазначив, що проведення таких зустрічей у стінах навчального закладу є закономірністю, адже університет підтримує ініціативи, спрямовані на розвиток суспільства, вироблення та впровадження нових підходів і стандартів у роботі, створення спільного майданчика для подальшого професійного спілкування, співробітництва студентів, науковців та нотаріусів-практиків.

Адже левову частку роботи у сфері захисту прав, в тому числі і майнових бере на себе юстиція. Зокрема, через роботу органів юстиції, бюро правової допомоги, а також нотаріусів.

Боротьба з корпоративним, аграрним, майновим рейдерством у сфері нерухомості сьогодні є одним із пріоритетних напрямків роботи Мінюсту. Розроблене Мін’юстом та прийняте Парламентом законодавство, спрямоване на реформу системи реєстрації в Україні, дало можливість запровадити сучасний та дієвий механізм адміністративного оскарження дій реєстраторів через Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

– Нотаріат – гарант прав на нерухомість. Ціна отримання професії нотаріуса – висока. А відтак те, що дістається важкою і наполегливою працею, людина береже. Аграрне рейдерство – одне із болючих питань сьогодення, над вирішенням якого сьогодні працює Нотаріальна палата України. Також важливо розвивати корпоративні правовідносини. А відтак маємо спільно із студентством, викладачами, нотаріусами організовувати такі заходи. До того ж у нас вже є позитивний і корисний досвід співпраці з викладачами Острозької академії, за що їм щиро вдячні, – зазначила голова Голова відділення Нотаріальної палати України в Рівненській області Інна Бернацька.

Начальник відділу з питань нотаріату Наталія Левицька зазначила, що одним із напрямків реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на Рівненщині є, зокрема, боротьба із рейдерськими захопленнями.

Як зауважив начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Микола Станіщук, Міністерство юстиції – одне із найбільш динамічних міністерств, що впроваджує новації у різних сферах життя. 
– А студентство є генератором нових ідей, які допомагають реалізовувати зміни. Юстиції потрібна активна, цілеспрямована, активна молодь, яка готова працювати і втілювати на практиці корисні та потрібні новації. А тому запрошуємо студентів на стажування, заявку на яке можна подати онлайн через «Соціальний ліфт». Запрошуємо на роботу. Адже діапазон напрямків роботи юстиції доволі широкий – від нотаріату до виконавчої служби. Досвід роботи отриманий в системі юстиції – неоціненний. Нам потрібні свіжі думки, ідеї, бачення. Країна потрібна «свіжа кров», – звернувся до присутніх Микола Станіщук.

Про свій досвід роботи у галузі нотаріату, виклики та перспективи, які стоять сьогодні перед нотаріусами поділилися з присутніми приватні нотаріуси Рівного та Острога.

Також під час зустрічі був підписаний Меморандум про співпрацю між Острозькою академією та Нотаріальною палатою України.