33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

01-06-2018

Конвенцію прав дитини обговорили із представниками сільрад Рівненського району


До Міжнародного дня захисту дітей та Міжнародного дня безневинних дітей - жертв агресії провідний спеціаліст Рівненського районного відділу ДРАЦС Іванна Білець зустрілась із секретарями виконавчих комітетів Дядьковицької, Білокриницької, Обарівської, Корнинської, Великоомелянської, Новоукраїнської, Зорянської, Радухівської , Городищенської, Тайкурської, Шубківської сільских рад, Клеванської селищної ради Рівненського району.

Темою зустрічі стали основні права дітей згідно з українським законодавством та Конвенцією про права дитини, а також роль держави у забезпеченні цих прав.
Акцент в обговорені зробили на діяльності Мін'юсту в рамках всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Зокрема, поспілкувалися про такі гапрямки проекту, як протидія домашньому насиллю, захист прав дітей, зокрема, законодавчі ініціативи щодо посилення відповідальності за несплату аліментів, допомоги батьків, які доглядають за важко хворими дітьми, скасування дискримінації дітей, батько чиїх – іноземець, податкової знижки на розвиток дитини тощо.

Не залишили без уваги й проблему захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини, порушення прав ромської меншини в доступі до отримання документів що підтверджують громадянство України, порушення права ромських дітей в доступі до якісної освіти, можливості підвищення рівня правової обізнаності ромів, виявленню і сприянню в отриманні ромами, які на законних підставах перебувають на території України, документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану. А також проблему, яка в подальшому заважає дітям навчатися і вести нормальний спосіб життя – це жебрацтво.

Присутнім запропонували долучитися до діяльності, спрямованої на запобігання та виявлення випадків жорстокого поводження з дітьми, передачі інформації про ці випадки, проведення правової роботи серед відвідувачів та у загальноосвітніх навчальних закладах, які знаходяться на території району.