33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

15-05-2018

Що потрібно для призначення пенсії учасникам АТО?


Призначення пенсій (по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника) військовослужбовцям можливо здійснювати як за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», так і за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». При цьому, обирається найбільш доцільний варіант розрахунку пенсії за одним із законів.

Демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в антитерористичній операції та отримали групу інвалідності, мають право на призначення пенсії по інвалідності згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пенсія по інвалідності за нормами цього Закону призначається в таких розмірах:
а) інвалідам війни I групи - 100 процентів, II групи - 80 процентів, III групи - 60 процентів відповідних сум грошового забезпечення;
б) іншим інвалідам I групи - 70 процентів, II групи - 60 процентів, III групи - 40 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Для призначення пенсії по інвалідності подаються наступні документи:
-грошовий атестат;
-довідка про додаткові види грошового забезпечення;
-наказ про виключення зі списків особового складу військової частини (звільнення);
-довідка з військкомату, що особа була призвана по мобілізації та з якого часу;
-довідка МСЕК про встановлення групи інвалідності;
-копія паспорта, ідентифікаційного коду;
-рахунок відкритий у відділенні ВАТ «Ощадбанк»;
-заява.

Для оформлення документів для призначення пенсії по інвалідності необхідно звернутись до районного військового комісаріату за місцем проживання. Ті особи, які були призвані по мобілізації міністерствами та іншими органами (крім підрозділів Міністерства оборони України), звертаються до уповноважених структурних підрозділів відповідних міністерств та інших органів.

Члени сімей, загиблих в АТО мають право на призначення пенсії по втраті годувальника згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

До членів сімей загиблих відносяться:
- діти, до 18 років, або старші, якщо вони є інвалідами до досягнення 18 років; мають право на пенсію;
- батьки, мають право на пенсію не раніше як за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого законодавством, або якщо вони є інвалідами;
-дружина (чоловік), мають право на пенсію не раніше як за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого законодавством, або якщо вони є інвалідами.

Для призначення пенсії по втраті годувальника подаються наступні документи:
-грошовий атестат;
-довідка про додаткові види грошового забезпечення;
-наказ про виключення зі списків особового складу військової частини (звільнення з військової служби);
-довідка з військкомату, що особа була призвана по мобілізації та з якого часу;
-копія паспорта, ідентифікаційного коду;
-копія свідоцтва про смерть;
-копія свідоцтва про народження;
-копія свідоцтва про шлюб;
-довідка про навчання (в разі призначення пенсії дитині);
-заява.

Для оформлення документів для призначення пенсії по втраті годувальника необхідно звернутись до районного військового комісаріату за місцем проживання. Ті особи, які були призвані по мобілізації міністерствами та іншими органами (крім підрозділів Міністерства оборони України) звертаються до уповноважених.