33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

04-05-2018

У Рівненській обласній бібліотеці обговорювали захист прав людей з інвалідністю


Круглий стіл «Боротьба за права осіб з інвалідністю» приурочений до Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю відбувся у Рівненській обласній бібліотеці у четвер, 3 травня. Учасниками заходу були спеціалісти міських управлінь транспорту, праці та соціального захисту населення, а також департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА, представники громадських організацій людей з інвалідністю. Через мережу інтернет до розмови мали змогу долучитися й усі бажаючі з районів області.

Участь у засіданні круглого столу взяла й начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Олена Фідря. Вона, зокрема, зосередила свою увагу на можливостях людей з інвалідністю відстоювати і захищати свої права.

– Гарантія та захист прав людини – серед пріоритетних напрямків діяльності Міністерства юстиції. На це спрямована й робота системи безоплатної правової допомоги. Ми відкриті для кожного, кому потрібна юридична допомога і готові разом захищати права людей та допомагати у відновленні справедливості, – зазначила Олена Фідря. – Для прикладу, серед нових законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав дітей та посилення відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів, є окремий блок пропозицій, які стосуються забезпечення прав дітей з інвалідністю. Зокрема, пропонується запровадження повного спектру санкцій Закону #ЧужихДітейНеБуває до батьків-боржників, у яких наявна заборгованість зі сплати аліментів більше ніж 3 місяці перед дитиною з інвалідністю.

Під час обговорення питань фахівець управління юстиції розповіла про реалізацію правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», повідомила телефон єдиного контакт центру системи безоплатної правової допомоги, а також про можливість дізнатися більше інформації на сайті pravo.minjust.gov.ua.

Також під час заходу розглядалися питання монетизації пільг на проїзд міським, приміським та міжміським транспортом, нові правила отримання субсидій для пільгових категорій населення, надання адаптованих послуг комерційними та державними банками для нечуючих та незрячих, діяльність громадських організацій людей з інвалідністю на Рівненщині та інші.