33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

11-04-2018

Які пільги мають учасники бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції


Надання пільг та інших соціальних гарантій учасникам бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України регулюється Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в АТО, забезпеченні її проведення, а також працівників підприємств, установ, організацій, які залучались до участі в антитерористичній операції, у порядку, встановленому законодавством. 
Документом, що підтверджує статус учасника бойових дій та на основі якого надаються відповідні пільги і компенсації, є посвідчення.

У відповідності зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій та особам, прирівняних до них надаються наступні пільги:

1) безплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. 
Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно- курортного лікування визначається Кабінетом Міністрів України;

2) 75 - процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метри на сім'ю). Площа житла, на яку нараховується 75 - процентна знижка плати, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з встановленими нормами користування (споживання), незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати. Якщо в складі сім'ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 75 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 75-процентна відповідна знижка плати;

3) 75 - процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метри на сім'ю.
метр на сім'ю);

4) 75 - процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення;

5) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання;

6) безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50 - процентною знижкою;

7) позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата в розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонементна плата за користуванням телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.

Пунктом 5 статті 51 Бюджетного Кодексу України встановлено, що до членів сім’ї пільговика при наданні пільг належать: - дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); - неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; - особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; - непрацездатні батьки; - особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.

Громадянам на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пільги надаються з дня звернення.