33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

10-04-2018

Рівненська юстиція стягує із підприємств заборговану працівникам зарплату


Захищати трудові права громадян – один із соціально важливих напрямків роботи Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області. Кожна людина має отримувати зароблені кошти. Жоден роботодавець не повинен уникнути відповідальності. І не важливо – чи це представник малого або середнього бізнесу, чи це велика приватна або державна компанія.

– Для боротьби із підприємствами-боржниками по зарплаті в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» ми створили регіональний штаб. Він координує і контролює, як державні виконавці виконують рішення суду про стягнення заборгованості по зарплаті, – розповідає начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Микола Станіщук. – Станом на перше квітня ми мали близько 2 тисяч виконавчих документів щодо стягнення зарплатних боргів. Загальна сума боргу складала майже 13 мільйонів гривень. В області налічувалося вісім підприємств-боржників. Вони знаходилися у містах Рівне і Сарни, Рівненському та Рокитнівському районах.

У Рівному та області вже діють мобільні групи з ліквідації заборгованості по зарплаті.

– Ми маємо перші позитивні результати. Минулого тижня державні виконавці Рівненської юстиції завершили виконання проваджень на 5 861 667 гривень заборгованості із виплати зарплати. При цьому, станом на 5 квітня повністю погасили заборгованість із зарплати ДП «Рівненський облавтодор «ВАТ «ДАК» Автомобільні дороги» та ПрАТ «Рівнеазот». Відтак нині загальна сума боргу підприємств по області становить 8,5 млн грн. Тож працюємо й надалі, щоб допомогти людям повернути зароблене, – наголошує Микола Станіщук.

Якщо ви, або ваші родичі чи знайомі зіштовхнулися із проблемою невиплати зарплати, звертайтеся до Рівненської юстиції. Фахівці розкажуть, як стягнути зароблені гроші. Для цього розроблені путівники виконавчого провадження. Це своєрідні інструкції для громадян. В них викладено, що і як потрібно робити, аби реалізувати своє право на виконання судового рішення. Такі інструкції є для стягувачів і для боржників.

Пам’ятайте Юстиція – відкрита для людей! Захищайте свої права разом з Мін’юстом!