33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

04-04-2018

Підвищення рівня правової освіти мешканців Рівненщини обговорили на засіданні міжвідомчої координаційно-методичної ради


Сьогодні у Рівному відбулося засідання Рівненської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення. Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів ОДА, представники правоохоронних органів, громадських організацій та вишів.

Одним із ключових питань засідання стало реалізація у Рівненської області загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!». Про впровадження проекту розповів начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Микола Станіщук.

- 2018 рік оголошений Президентом України роком реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Він спрямований на інформування українців про свої права та механізми їх захисту. Також в рамках проекту здійснюється моніторинг порушених прав і реагування з боку держави на ті системні порушення, які фіксуються в центрах безоплатної правової допомоги. Проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сьогоднішній день є реально діючим за напрямками: #МаскиШоуСтоп#ЧужихДітейНеБуває#АгроРейдериСтоп#ХабарЗаНавчанняСтоп#ЗупиниНасильство. Сьогодні фахівці юстиції спільно з працівниками системи безоплатної правової допомоги організовують правопросвітницькі заходи у навчальних закладах, установах, організаціях та на вулицях міст і містечок. Також діють мобільні групи з надання безоплатної правової допомоги, люди отримують адресну допомогу.

Під час засідання обговорили й таке соціально актуальне питання, як протидія домашньому насильству та законодавче посилення захисту прав жінок та дітей, зокрема шляхом прийняття Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Про новели закону розповіла голова правління Рівненського ЦПГІ «Чайка» Лариса Гунько.

Про правову освіту у навчальних закладах області розповів начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський. Він відзначив, що для підвищення рівня правової освіти учнівської молоді у навчальних закладах відбуваються тематичні зустрічі та акції, учні вивчають правознавство, а також є курс за вибором учнів 11-х класів «Громадянська свідомість», у районах діють правові клуби та гуртки. Також спільно із органами юстиції щороку у навчальних закладах відбувається «Тиждень права».

За результатами засідання присутні домовились про проведення широкої інформаційно-просвітницької кампанії, зокрема, щодо теми насильства в сім’ї, роботи системи безоплатної правової допомоги із жертвами кривдників, а також організації круглого столу на тему протидії домашньому насильству. Також члени міжвідомчої комісії наголосили на тому, що потрібно більшу увагу приділити правовій освіті жителів сільської місцевості і консолідувати зусилля щодо підвищення її рівня.