33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

02-04-2018

Нотаріуси проконсультували жителів Крупецької ОТГ щодо спадкових правовідносин


Виїзний прийом громадян відбувся у Крупецькій ОТГ у п’ятницю, 30 березня. В рамках роботи громадської приймальні провідний спеціаліст відділу з питань нотаріату Лендєл Анна та приватний нотаріус Радивилівського районного нотаріального округу Гордійчук Вадим надали правову допомогу жителям сіл Крупець, Боратин та Гайки Радивилівського району. Більшість питань, які цікавили громадян стосувалися спадкових правовідносин.

– Наприклад, Наталія Василівна цікавилася порядком подання заяви про прийняття спадщини. Громадянці було роз’яснено, що відповідно до статей 1269 та 1270 Цивільного кодексу України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, протягом шести місяців з часу відкриття спадщини, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Підпунктом 3.3 пункту 3 глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України передбачено, що заяви про прийняття спадщини подаються спадкоємцем особисто нотаріусу за місцем відкриття спадщини у письмовій формі, – розповідає Анна Лендєл.

В рамках громадської приймальні місцеві жителі дізналися про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Громадянам розповіли про їх права та механізми їх захисту.

Поряд з цим, посадові особи Крупецької об’єднаної територіальної громади отримали інформаційні матеріали та були проінформовані щодо положення Закону України від 20.10.2014 року №1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування», згідно якого органи місцевого самоврядування наділяються повноваженнями щодо оформлення спадкових прав, зокрема щодо видачі свідоцтв про право на спадщину та видачі свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.