33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

29-07-2015

29 липня Рівненщину відвідав заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе


29 липня Рівненщину відвідав заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе. Високопосадовець відвідав нашу область, щоб розповісти про реформування системи юстиції в Україні.

Корупційні схеми ліквідують за рахунок прозорих сервісів і приватних виконавців - це стало основною тезою зустрічі заступника Міністра юстиції України Гія Гецадзе  з посадовцями та юристами області.

Зустріч була присвячена розгляду питань реформувань, які проходять в органах юстиції.

Наша ціль, аби громадянам стало краще та не було корупції, - розповів Гія Гецадзе. – Так, раніше в Україні в рік видавалося півтора мільйони довідок, за що людям доводилося платити хабарі. Тепер такі послуги можна отримати через електронну систему, і, не виходячи з будинку.

Це можна зробити он-лайн за лічені хвилини без черг і хабарів. Ми хотіли це зробити і ми це зробили. Хоча, як юристи, могли знайти тисячу причин, щоб не реалізувати ці зміни. ІІ етап реформи в юстиції – децентралізація функцій. У майбутньому, Мінюст не здійснюватиме реєстрацію, лише триматиме загальний реєстр, а нотаріуси з ліцензією і органи місцевого самоврядування це робитимуть. Ми створюємо систему, за якою не буде керівника Це, по-перше – економія бюджетних коштів, по-друге – зручність для українців, – розповів присутнім Гія Гецадзе.

Згадав грузинський реформатор і про реформу виконавчої служби. За його словами окрім державних виконавців, в Україні буде приватна виконавча служба. Зазначалось, що при якісній реалізації майбутніх змін, вдасться ліквідувати чимало корупційних схем.