33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

21-07-2015

ПОРЯДОК ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА РІШЕННЯМИ СУДУ ПЕНСІЙНИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ


(за постановою КМУ № 440 від 03.09.2014)

     Постановою Кабінету Міністрів України № 440 від 03.09.2014 затверджено Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою.

      Цей Порядок визначає механізм   обліку, інвентаризації та погашення заборгованості за виконавчими документами та судовими рішеннями, боржниками за якими є суб’єкти, визначені частиною першою статті 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», які видані або ухвалені до 1 січня 2013 року.

     Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов’язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є: державний орган; державні підприємство, установа, організація; юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства.

     Відповідно до зазначеного Порядку, рішення подаються до органів державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.

    Громадяни мають право звернутися  особисто або через засоби поштового зв’язку в управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області (вул. Замкова, 22 а, м. Рівне) та подати наступні документи:

   - заяву про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв’язку, якщо зазначений рахунок відсутній;

    - оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію);

   - копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (у випадку відмови від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків через свої релігійні переконання мати відмітку у паспорті) та копію паспорта громадянина України.

     Відповідальні особи управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області не пізніше семи робочих днів з дня надходження до них рішень, поданих громадянами, вносять дані до Реєстру рішень.

   У разі виявлення недоліків у поданих документах (неналежним чином завірене рішення суду, відсутність копії ідентифікаційного коду, копії паспорта, реквізити рахунку), відповідальні особи не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до них    документів, направляють громадянам повідомлення про необхідність усунути виявлені недоліки.

     Якщо рішення суду набрало законної сили після 1 січня 2013 року, відповідальні особи не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до них документів, повертають пакет документів заявникам, як такі, що не підлягають обліку та реєстрації (згідно Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою).

     Роз’яснюємо, що обов’язок нарахування сум, які підлягають до виплати заявникам згідно рішень суду, входить до компетенції відповідних управлінь Пенсійного фонду України в Рівненській області та управлінь соціального захисту населення в Рівненській області.

     З метою отримання довідки про здійснення нарахування на виконання рішень суду (сум, які підлягають до виплати заявникам), відповідальні особи управління державної  виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області самостійно надсилають повідомлення, яким зобов’язують боржників здійснити нарахування. Таким чином, заявникам не потрібно звертатися у відповідні управління Пенсійного фонду України в Рівненській області та управління соціального захисту населення в Рівненській області, з метою отримання вищезазначених довідок.

     Відповідальні особи управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області здійснюють облік, інвентаризацію, реєстрацію рішень щодо пенсійних та соціальних виплат, у відповідності до вимог чинного законодавства.

     Звертаємо увагу громадян, що почастішали випадки звернення осіб щодо прискорення обліку та інвентаризації документів зазначеної категорії. Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції  у Рівненській області звертається з проханням дотримуватися способу, умов та механізму, визначених Порядком погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання  яких гарантується державою, затвердженого постановою КМУ № 440 від 03.09.2014.

     Передача рішень (сформованих справ заявників) в Головне управління Державної казначейської служби України в Рівненській області здійснюється щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом.

     Погашення заборгованості за рішеннями суду щодо пенсійних та соціальних виплат входить виключно до компетенції органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.

     З огляду на викладене, з питань погашення заборгованості за рішеннями суду рекомендовано звертатися вГоловне управління Державної казначейської служби України в Рівненській області (вул.С.Петлюри, 13, м. Рівне).

     Ознайомитися з інформацією про  стан погашення заборгованості за рішенням суду можна за адресою в мережі Інтернет http://stack.informjust, вказавши особистий ідентифікатор доступу.