33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29

тел./факс: (0362) 63-40-46, e-mail: rivnejust@mail.rv.ua, info@rv.minjust.gov.ua

ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

05-02-2018

Рівненська юстиція звітує про роботу у 2017 році


Юстиція – відкрита для людей. Ми щодня доводимо це своїми справами. Що вдалося досягнути? Які реформи Мін'юсту ми втілюємо на Рівненщині? Які підсумки нашої роботи за 2017 рік? Про все це звітуємо перед вами, громадяни.

Захист прав громадян
У серпні на Рівненщини стартував загальнонаціональній правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» про права людей та механізми їх захисту. Його мета - сформувати нову правову свідомість громадян. У школах, вишах, бібліотеках, державних установах, різноманітних організаціях, на вулицях міст та містечок Рівненської області працівники юстиції організовують правоосвітні заходи, роздають інформаційні буклети та газету, консультують громадян. В рамках роботи агроштабів та проекту «Я МАЮ ПРАВО!» в сотні населених пунктах області працювали мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги. Під час роботи виїзних мобільних груп надано 937 роз'яснень, з яких 69 стосувались питань рейдерства, а 868-інших правових питань.  
Також в рамках проекту були прийняті важливі закони. Зокрема, Закон #ЧужихДітейНеБуває щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів, який вступає в силу вже з 6 лютого 2018 року.

– Це дуже важливий крок для захисту прав дітей, бо кожна дитина має право на гідне життя. Віднині державні виконавці зможуть використовувати нові методи впливу на боржників, які заборгували виплату аліментів більш ніж за шість місяців. Зокрема, до повної ліквідації заборгованості боржника можуть позбавити права виїзду за кордон, права керувати автомобілем, використовувати зброю, а також полювати. Запроваджується новий вид адміністративного стягнення - 2 місяці соціальних робіт для боржника. Він виконуватиме їх у вільний від навчання чи роботи час. А оплата за них піде на погашення боргу дитині. Боржник не матиме права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон. Той з батьків, хто проживає з неповнолітньою дитиною, зможе виїхати з нею за кордон на відпочинок чи лікування без дозволу недобросовісного батька. Впевнена, що ці нововведення допоможуть державним виконавцям ще більш ефективно і результативно виконувати свою роботу, – зазначає перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Наталія Яцюк.

Інший Закон щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес #МаскиШоуСтоп. Він передбачає, що ухвала судді, який приймає рішення про проведення обшуку, повинна здійснюватися під аудіо- та відеофіксацію. Докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника визнаються недопустимими. Запроваджена обов’язкова аудіо- і відеофіксація проведення обшуку. Передбачено право самостійно здійснювати відеофіксацію проведення обшуку. Заборонено вилучати оригінали фінансово-господарської документації, комп’ютерну техніку, сервери та мобільні телефони суб’єктів підприємницької діяльності. Також забороняється повторне порушення закритих кримінальних проваджень.

2018 рік Президент України оголосив роком реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Відповідно до тексту Указу, Уряд має забезпечити інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та Законами права через засоби масової інформації, шляхом роботи центрів та бюро безоплатної правової допомоги, запровадження телефонних «гарячих ліній», організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, виготовлення інформаційних матеріалів.

Стягнули 55,4 млн грн аліментів

За словами заступника начальника ГТУЮ у Рівненській області з питань державної виконавчої служби Вячеслава Бедикайла, виконавчі органи Рівненщини виконали близько 24 554 виконавчих документів на суму 149 716 783 гривень за 2017 рік. Співробітники державної виконавчої служби області стягнули 55,4 млн грн аліментів на користь 25 062 дітей. В результаті роботи державних виконавців людям повернули 29 мільйонів гривень заборгованої заробітної плати. Протягом 2017 року через систему СЕТАМ було виставлено 363 лоти. Від реалізації арештованого майна надійшло 10,9 мільйонів гривень.

Також в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» буде створено окремий напрямок, присвячений виконавчому провадженню - «Я маю право на виконання рішення суду». Фактично це буде путівник, завдяки якому кожен зможе знайти відповіді на конкретні запитання, які стосуються виконавчого провадження. Відповідну інформацію можна знайти на сайті «Я МАЮ ПРАВО!» (pravo.minjust.gov.ua).

Видали 4 тисячі свідоцтв по народження у пологовому

Видача свідоцтв про народження немовляти в пологовому будинку – одна із найбільш революційних реформ Мін’юсту. Сьогодні більше половини батьків на Рівненщині отримують документи таким чином. У 2017 році органи державної реєстрації актів цивільного стану Рівненської області зареєстрували 7667 народжень. 4142 свідоцтва про народження дитини вручили батькам безпосередньо у пологових будинках та відділеннях області. Також там було видано 1894 документа про реєстрацію місця проживання дитини.

Зареєстрували 293 «Шлюби за добу»

За минулий рік відділи державної реєстрації актів цивільного стану Рівненської області зареєстрували 6779 шлюбів. Із них 293 – в рамках проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу». У листопаді 2017 року Кабінет Міністрів розширив перелік міст, включених до пілотного проекту державної реєстрації шлюбу за одну добу. Тож цьогоріч одружитися за 24 години, окрім обласного центру, можна у Дубно та Сарнах.

- Послуга вже запрацювала у Дубенському замку. 25 січня там в рамках пілотного проекту Мін’юсту одружилася перша пара молодят. У Сарнах проект «Шлюб за добу» стартує 14 лютого, - розповіла заступник начальника ГТУЮ у Рівненській області з питань державної реєстрації Неля Ковальова.

Зареєстрували 146 громадських об’єднань

На Рівненщині активно створюються громадські об’єднання. У 2017 році Управління державної реєстрації ГТУЮ у Рівненській області зареєструвало 140 громадських організацій та 6 громадських спілок.

Крім того, за минулий рік зареєстровано 5 статутів територіальних громад, 40 професійних спілок, 19 структурних утворень політичних партій, легалізовано шляхом повідомлення про заснування 136 первинних осередків політичних партій,  здійснено реєстрацію/перереєстрацію 15 друкованих засобів масової інформації.

Розглянули 17 звернень до антирейдерського штабу

Із серпня до листопада 2017 року при Рівненській ОДА працював антирейдерський аграрний штаб. Він надавав правову допомогу щодо незаконного заволодіння сільськогосподарських земель та зібраного урожаю, у тому числі з виїздом на місця. За час роботи штабу у 2017 році відбулось 14 засідань, на яких розглянули 17 звернень (5 з питань рейдерства та 12 - з інших проблемних питань землекористування). Зокрема, вдалося вирішити конфлікт, що виник між пайовиками, жителями села Засів Радивилівського району та орендарем ТОВ «Радивилів Агро». Пайовикам виплатили орендну плату у збільшеному розмірі, а до діючих договорів оренди внесли зміни в частині збільшення орендної плати. Також 33 землевласники, жителі села Копиткове Здолбунівського району за допомоги Рівненського регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової подали позови до Здолбунівського районного суду про визнання недійсними договорів оренди з невідомою їм київською фірмою.

Доступ до понад 30 послуг в електронному вигляді

«Онлайн будинок юстиції» ( http://online.minjust.gov.ua), в якому можна отримати понад 30 послуг в електронному вигляді, запрацював і на Рівненщині. Головне - без черг, бюрократичної тяганини і зайвого спілкування із чиновниками.

Також з травня минулого року подавати заяви у сфері державної реєстрації актів цивільного стану можна через інтернет (веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» (http://dracs.minjust.gov.ua/). 

Календар

серпень 2018
пнвтсрчтптсбнд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Гаряча лінія
Онлайн-чат
Графік
ОН-ЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ
Онлайн сервіс
Сетам
Кар'єра
Погашення заборгованості
ДЕРЖЗАКУПІВЛІ.ОНЛАЙН
Повідом про копрупцію
Запобігання корупції
Я маю право!
Відео

© 2015-2018 ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ